Praktické pojištění pro pilota: Kryje škody, které způsobíte na zapůjčeném letadle

Podle statistik se počet držitelů pilotních průkazů meziročně zvyšuje. Létání je populární hned z několika důvodů – někteří v něm vidí jako příležitost k odreagování, jiní zase možnost rychlého transportu po republice nebo Evropě. Ať už jsou vaše důvody jakékoliv, měli byste si sjednat kvalitní pojištění pro pilota – právě to vás totiž ochrání před škodami způsobenými na cizím stroji. Je určeno rekreačním i profesionálním pilotům, instruktorům a žákům. Tedy každému, kdo létá s vypůjčeným letadlem.

Skvělou volbou je online pojištění pro pilota z portfolia pojišťovny Ergo. Sjednáte si ho přes internet a zaplatíte-li kartou, začne platit okamžitě. Produkt vám poskytne komplexní ochranu s limitem pojistného plnění ve výši od 50 000 do 600 000 Kč s velmi nízkou jednotnou spoluúčastí.

pujcky-i-pojisteni-cz_online_ergo_cz_01

Pojištění pro pilotacelosvětovou platnost pro letadla registrovaná v členských zemích Mezinárodní organizace pro civilní letectví. Pojem letadlo však nezahrnuje všechny typy strojů. Pojištění se vztahuje na letouny, kluzáky a rotorová letadla (vrtulníky), ultralehké letouny, ultralehké vrtulníky a ultralehké motorové vírníky.

Pojištění odpovědnosti pilota je k mání ve dvou variantách – s připojištěním a bez připojištění finančních škod. Zda smlouvu uzavřete na dobu určitou (3, 6 a 9 měsíců) nebo na dobu neurčitou s automatickým prodloužením, je na vás. V každém případě se můžete spolehnout na jednotné pojištění pro pilota a instruktora v jedné smlouvě.

pujcky-i-pojisteni-cz_online_ergo_cz_02

V nabídce pojišťovny Ergo najdete také další kvalitní pojistné produkty (např. pojištění majetku  Bezpečný domov), které stojí za pozornost. Pro další informace pokračujte na online.ergo.cz.

Shlédněte také

Půjčka s pojištěním proti neschopni splácet při ztrátě zaměstnání, úrazu, nemoci, invaliditě, úmrtí

Každý živitel rodiny, který si plánuje vzít půjčku, by se měl vážně zamyslet nad pojištěním …