Jak probíhá exekuce?

Exekuce není zrovna příjemnou záležitostí, ovšem ve většině případů je nejlepší cestou, jak se dostat z dluhové pasti. I když jste jistí, že nikomu nedlužíte nebo své splátky platíte včas, může postihnout i vás. Tato situace se může stát třeba po rozvodu, kdy zjistíte, že bývalý partner neplatí své závazky.

Komunikace je základ

Jakmile jste se dostali do dluhové spirály, z níž není cesty ven, platí základní pravidlo – komunikovat. Exekuce a hra na mrtvého brouka nejde dohromady. Exekuce je státem povolený způsob, jak se věřitelé mohou domoci své pohledávky. Vykonává ji soudem pověřený exekutor zastupující exekutorský úřad. Má přesně dané postupy, jsou definována práva a povinností týkající se všech zúčastněných stran.

Když nic jiného nezbývá

Exekuce může být uvalena formou srážky ze mzdy, prodeje movitých věcí, příkazu k výplatě z bankovního účtu, provedení práce. Pokud ani tyto cesty k vyřešení exekuce nestačí, přichází nejkrajnější způsob, a to dražba a exekuce nemovitostí. Ačkoliv se jedná o velmi nepopulární řešení, je to často jediné světlo na konci tunelu, které vás dostane z finančních potíží. Podaří-li se vám dům, byt či rekreační objekt v rámci exekuce nemovitostí prodat, uspokojíte pohledávky všech nebo alespoň části věřitelů.

Jak získat nemovitost za zlomek ceny?

Podíváme-li se na tuto situaci z druhé strany, dražba nemovitostí v exekuci je velmi lákavou příležitostí pro koupi pozemku, rekreačního objektu, průmyslové haly, zemědělské stavby, garáže či vlastního bydlení za hubičku. V prvním kole startuje nemovitost na 2/3 své obvyklé ceny. A to je vskutku atraktivní nabídka. Dražba nemovitostí probíhá buď klasickým způsobem, nebo online. Právě v online katalogu si naleznete dražený objekt, o který máte zájem, a pokud to aukce umožňuje, můžete se jí účastnit z pohodlí domova.

Shlédněte také

Proč věnovat milovanému člověku jako důkaz lásky partnerský náramek?

Je naprosto normální, že si mezi sebou dávají zamilovaní lidé dárečky. Ze začátku je to …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *