Proč investovat do chytrého veřejného osvětlení?

Dokážete si představit chodit neosvětlenými ulicemi ve městě? V současné době naštěstí existují různé zdroje světla, takže můžete ve večerních hodinách osvětlit nejen interiér, ale klidně i ulice. Veřejné osvětlení se stalo jakousi normou, která zároveň zvýšila bezpečnost. Jedná se o součást městské i obecní infrastruktury, jež vytváří bezpečné prostředí pro chodce a řidiče.

Orgány veřejné správy jsou odpovědné za zjištění pouličního osvětlení pro bezpečnost občanů. Pro samosprávu to představuje velké náklady, které může být náročné pokrýt a udržet. V některých obcích se stále používají zastaralá a neúčinná zařízení, což vede k vyšší spotřebě energie a nemalým nákladům za údržbu. Co takhle se zaměřit na chytré veřejné osvětlení?

Obavy o životní prostředí

Velká spotřeba energie je problémem i v celosvětovém měřítku. Veřejné osvětlení je označováno za nervový systém světa, jenž propojuje stovky milionů pouličních lamp. Osvětlení představuje ohromujících 19 % celosvětové spotřeby elektrické energie a přispívá k již tak překračujícím úrovním emisí CO2.

Investice do inteligentního osvětlení

Pokud tedy chcete pro své město něco udělat, je na čase poohlédnout se po chytrém veřejném osvětlení. V rámci Smart City se však nebavíme pouze o osvětlení, ale do tohoto systému je možné zapojit i další prvky včetně modulů vzdáleného odpočtu, přehled o zaplněnosti kontejnerů, senzor kvality vzduchu, měření hluku a podobně.

Chytré veřejné osvětlení šetří nejen energiemi, ale také si dokážete snadno nastavit intenzitu každého svítidla. Dokonce můžete jako město získat až 100% dotaci z Národního plánu obnovy na LED veřejné osvětlení.

Obraťte se na firmu EL-MIK, která byla založena v roce 1994. Jedná se o montážní a servisní společnost, jež do měst vnáší moderní řešení.

Shlédněte také

Proč věnovat milovanému člověku jako důkaz lásky partnerský náramek?

Je naprosto normální, že si mezi sebou dávají zamilovaní lidé dárečky. Ze začátku je to …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *