Půjčka s pojištěním proti neschopni splácet při ztrátě zaměstnání, úrazu, nemoci, invaliditě, úmrtí

Každý živitel rodiny, který si plánuje vzít půjčku, by se měl vážně zamyslet nad pojištěním proti neschopnosti splácet. Funguje to následovně – každý měsíc se platí několik procent navíc (cca 6% ze splátky navíc). Pokud dojde k onemocnění, úrazu či výpovědi ze zaměstnání, tak pojištění bude splácet místo vás. Nedochází k pouhému pozastavení nutnosti splácet – ale pojištění za vás skutečně danou půjčku nadále splácí a váš dluh ubývá.

Proč je nutné mít pojištění?

Pokud jste hlavním zdrojem příjmů vaší rodiny, tak ztráta vašeho zaměstnání může mít nedozírné důsledky. Představte si, že budete muset odejít na nemocenskou a vaše příjmy klesnou na polovinu. Budete si moci dovolit splácet? A pokud ne, jak to budete řešit? Nebankovní půjčkou na splátky? V tom případě se snadno dostanete do dluhového kolotoče.

Co by se stalo v případě vašeho úmrtí? Vaše rodina by měla na výběr ze dvou možností. Přijmout vaše dědictví, ale včetně půjčky. Nebo se vzdát celého vaše dědictví včetně půjčky. A vaší rodině by nebylo nic zanecháno. A přišla by navíc o hlavního živitele.

Poslední příklad je spíše morbidního rázu. Nejčastější je odchod na nemocenskou (velmi časté) případně dlouhodobější léčba úrazu (rovněž velmi časté) a ztráta zaměstnání (nejčastější). Vstup do invalidního důchodu či úmrtí již tak častá nejsou.

Jak funguje v praxi – pojištění proti neschopnosti splácet

Podívejme se na konkrétní případ. Na českém bankovním trhu má nejpropracovanější a nejlepší pojištění Moneta Money Bank, konkrétně u svého produktu Bankovní půjčka do 300 000 Kč online do 5 minut, případně až 800 000 Kč na pobočce. Tuto půjčku si můžete sjednat i bez pojištění a splácet pouze měsíční splátky. Ale lze si rovněž i sjednat pojištění pro neschopnost splácet z důvodu onemocnění, úrazu, ztrátě zaměstnání, invalidity nebo úmrtí.

Pojištění se nabízí ve dvou balíčcích. Pojištění A zahrnuje pracovní neschopnost (nemoc, úraz), invaliditu a úmrtí. Rozšířený balíček B navíc nabízí i pojištění ztráty zaměstnání. U pojištění A je vaše měsíční splátka navýšena o cca 6%. U pojištění B je měsíční splátka navýše o cca 8%.

Jaké jsou pojistné limity? Pokud vstoupíte do pracovní neschopnosti (nemoc, úraz), tak za vás bude zaplaceno až maximálně 18 splátek (1 rok a půl splácení!). Při ztrátě zaměstnání za vás bude zaplaceno až 12 splátek – tedy máte až 1 rok na nalezení nového zaměstnání. A v případě invalidity za vás bude zaplacena půjčka až do výše 2 000 000 Kč.

Můžete mít měsíční splátku 5 000 Kč. Pokud si ale sjednáte pojištění ve výši 6%, tak měsíčně budete splácet 5300 Kč. A budete mít jistotu, že při úrazu nebo nemoci za Vás bude peníze splácet pojišťovna. A že vás tato půjčka nestáhne do dluhového kolotoče.

Podívejte se na podrobnosti daného pojištění

Doporučujeme se podívat na danou půjčku od Monety (viz odkaz v předchozím odstavci Bankovní půjčka do 300 000 Kč online do 5 minut, případně až 800 000 Kč na pobočce). Jelikož se jedná o novou banku na trhu, tak k získání nových klientů nabízí výhodné podmínky bankovních produktů. A konkrétně její pojištění je nabízeno ve více variantách, je zpoplatněno nízkým měsíčním navýšením a pojistné limity jsou velmi vysoké.

Moneta Vám konkrétně nabízí až 300 000 Kč, které si lze sjednat přímo přes internet do 5 minut. Pokud máte čas se dostavit na pobočku, tak můžete získat až 800 000 Kč. A k této půjčce si můžete sjednat pojištění při neschopnosti splácet. A to jak v zmíněné variantě A či variantě B.

U varianty A se platí od 4,4% do 8,4% z měsíční splátky. Zahrnuje pojištění při neschopnosti splácet z důvodu nemoci a úrazu, pojištění proti invaliditě a úmrtí.

U varianty B se platí od 6,4% do 10,4% z měsíční splátky. Zahrnuje vše co balíček A plus navíc pojištění proti ztrátě zaměstnání.

Chcete-li detailnější informace, klikněte na odkaz v článku.

Shlédněte také

Nepodceňujte rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním stavby

Domníváte se, že když si sjednáte pojištění stavby, automaticky vám pojistka platí také na pojištění …