Půjčky od soukromých osob

Nechcete si půjčovat v bance a u nebankovních společností vám přijde, že úroky jsou moc vysoké? Není problém, máte k dispozici ještě třetí variantu. Dohodněte se prostě s jednotlivcem. Půjčky od soukromých osob jsou dnes hodně rozšířené. Bez ručitele, jednoduše a rychle, žádné složité papírování a právnické kličky. Víte hned, s kým jednáte, vše dospěje k okamžité dohodě. Nemusíte ručit svým bytem nebo chatou, úrokové sazby jsou obvykle relativně dost nízko – pro vašeho budoucího věřitele je to přesto slibná investice. Například měsíční splátky jsou věcí dohody, nikdo vám nebude nic diktovat. Cílem protistrany pochopitelně je, aby se s vámi co nejdříve dohodla.

V čem je půjčka od soukromníka dobrá?

  • Dostanete peníze ihned na ruku, obratem po podpisu smlouvy. Podmínky celé smlouvy budou sestaveny přímo na míru.
  • Možnost individuálního požadavku klienta – větší šance na úspěch na rozdíl od bank či nebankovních společností, které ne vždy a ve všem vyjdou vstříc.
  • Peníze lze získat i bez doložitelného příjmu, zástavy nemovitosti či se zápisem v registru dlužníků. Všechno je na konkrétních požadavcích ze strany poskytovatele úvěru.
  • Půjčku může dostat i ten, na koho se v bance nedostalo a není dostatečně bonitním klientem ani pro nebankovní firmu.

Samozřejmě, i v těchto případech je třeba dostatečné obezřetnosti. Někteří poskytovatelé se totiž chystají využít špatné finanční situace žadatele o půjčku a nasadí opravdu vysoké úroky. Copak máte zapotřebí úrok třeba sto procent? Pozor na lichvu! I takové případy totiž existují, takže si smlouvu vždy pečlivě pročtěte a ideálně ji konzultujte s někým, kdo se ve světě půjček dobře orientuje. Poté, co smlouvu vlastnoručně podepíšete, je totiž už poněkud pozdě.

Nebankovní půjčky na cokoliv jsou jistota, sjednat si je může prakticky kdokoliv. Nemusíte mít zrovna teď trvalý příjem, stejně tak není nutné, abyste dokládali spoustu osobních dokumentů. V tomto směru postačí vlastně jen občanský průkaz. Prodloužení termínu splatnosti za mírný poplatek, férové jednání, velká variabilita pro každého klienta – nastavte si splátkový kalendář přesně podle svého nejlepšího gusta. Úvěr je tu totiž od toho, aby vám maximálně pomohl, když je to zrovna akutně potřeba.

Shlédněte také

Nejschvalovanější půjčka roku 2017

Kde bychom měli hledat půjčku s nejvyšším procentem schválených žádostí? Transparentně, s minimem odmítnutých klientů a nízkými …