Každý z nás se může octnout v situaci, kdy nebude mít dostatek peněz. I když žijeme ve světě, v němž se neustále přidává na výplatních páskách, bohužel se společně s vyšším výplatami zvyšují i naše potřeby, které potřebujeme uspokojit. Jinými slovy – víc a víc utrácíme. Nemůžeme se proto divit tomu, když se jednoho krásného dne dostaneme do finanční tísně. Většinou se to stává tehdy, kdy si neodkládáme peníze stranou, kdy neustále utrácíme za hlouposti a kdy si nekontrolujeme naše výdaje. Co pak v tomto případě dělat?
Řešením je bohužel půjčka. Když se budete dívat po půjčkách, zjistíte, že máte na výběr – můžete si vybrat buď bankovní, nebo nebankovní půjčku. A my vám nyní prozradíme, v jakých případech se vyplatí vzít si bankovní a kdy nebankovní půjčku.
Kdy se vyplatí vzít si bankovní půjčku?
Bankovní půjčky jsou tu jenom pro okamžiky, kdy si potřebujete půjčit například na bydlení. Právě na bydlení si totiž potřebujete půjčit nikoliv pár desítek tisíc, ale rovnou několik stovek tisíc, a to vám nebankovní instituce nedají. Pokud si tedy chcete půjčit na bydlení, pak doporučujeme již zmiňovanou bankovní půjčku, jestliže potřebujete jen pár desítek tisíc, výhodnější je pro vás nebankovní půjčka.
Kdy si vzít nebankovní půjčku?
Nebankovní půjčky tu jsou pro všechny chvíle, kdy potřebujete peníze. Jestliže si potřebujete půjčit pár tisíc nebo pár desítek tisíc, nebankovní půjčka je to nejlepší řešení. Je výhodnější, je rychlejší, můžete si ji zřídit z pohodlí domova či si u ní můžete sami nastavit výši splátek.
Vždy je třeba si zjistit, kolik váš favorit, od něhož si chcete půjčit, půjčuje maximálně. Každá nebankovní instituce to má zcela jinak – například Rerum nabízí půjčku ve výši maximálně dvaceti tisíci korun. Některé nebankovní instituce nabízí půjčky i ve výši padesáti tisíc korun.