Domů / Novinky / POJIŠTĚNÍ ANDRENALINOVÝCH SPORTŮ
POJIŠTĚNÍ ANDRENALINOVÝCH SPORTŮ

POJIŠTĚNÍ ANDRENALINOVÝCH SPORTŮ

POJIŠTĚNÍ ANDRENALINOVÝCH SPORTŮ

Adrenalinové sporty se v posledních letech stávají čím dál tím větším trendem. Spousta lidí dostává poukazy na extrémní zážitky jako narozeninový či vánoční dárek a seberou díky nim odvahu zkusit něco naprosto nového. Chcete také někoho z vašich známých obdarovat podobným zážitkem? Inspirujte se našimi tipy na nejpopulárnější adrenalinové sporty, které jdou provozovat jak v Česku, tak v zahraničí. Ale pozor, pokud se vydáte mimo Českou republiku, nezapomeňte na řádné připojištění. To je při podobných aktivitách rozhodně potřeba.

Parašutismus

Parašutismus neboli skok s padákem je velmi populární disciplína. Nejčastěji se skáče v takzvaném tandemu, kdy jste bezpečně připoutání ke zkušenému parašutistovi (tandem-pilotovi). Poté spolu vyskočíte z letadla a propadáte se volným pádem 35 až 45 sekund. Ve výšce 1800 metrů otevírá instruktor tandemový padák a vy si můžete vychutnat dalších 5–8 minut letu. Parašutismus je fyzicky nenáročný a je vhodný i pro tělesně postižené osoby.

Paragliding

Paragliding je splněný sen pro všechny, kdo se v dětství chtěli naučit létat. Jedná se totiž o let na padáku. Paragliding je tak trochu levnější alternativou k vyhlídkovým letům. Stejně jako u parašutismu i u paraglidingu můžete jako začátečníci využít zkušeností starších a nejprve letět v tandemu. Lze se také přihlásit na základní kurz paraglidingu, kdy po jeho úspěšném absolvování a složení zkoušek získáte pilotní průkaz. Pokud už hledáte nějaké tipy, kam za létáním vyrazit, zkušení paraglidisté říkají, že nejlépe se létá ve Slovinsku, kde je úžasná příroda a hory.

Rafting na divoké řece

Pokud jste raději ve vodě než ve vzduchu, doporučujeme zajít si na kurz raftingu. Rafting je jízda na širokém nafukovacím plavidlu určeném pro 4 až 6 osob. Raft je plavidlo známé vysokou stabilitou a sjíždí se na něm především divoké řeky. Spoustu jich naleznete u nás v Česku. Velmi populární jsou však zahraniční destinace jako Slovinsko, Chorvatsko, italské Dolomity, Černá hora, či rakouské Alpy. Divokou vodu rozhodně není radno podceňovat. Raft není nepřevrhnutelný a při ježdění je potřeba dávat velký pozor. Určitě je důležité mít také správné pojištění, zejména v zahraničí.

Věnujete se i vy sami nějakému adrenalinovému sportu a chystáte se jej provozovat na dovolené v zahraničí? Nezapomeňte na cestovní připojištění, které vás bude jistit za každou cenu. Ať už se nějakým způsobem zraníte, nebo vás skolí chřipka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Shlédněte také

Centrum dodávek a užitkových vozů nabízí i možnost financování prostřednictvím úvěru

Automobily využívá téměř každá firma i rodina. Všichni jsme značně časově vytíženi, veřejná doprava není …