POJIŠTĚNÍ ANDRENALINOVÝCH SPORTŮ

Adrenalinové sporty se v posledních letech stávají čím dál tím větším trendem. Spousta lidí dostává poukazy na extrémní zážitky jako narozeninový či vánoční dárek a seberou díky nim odvahu zkusit něco naprosto nového. Chcete také někoho z vašich známých obdarovat podobným zážitkem? Inspirujte se našimi tipy na nejpopulárnější adrenalinové sporty, které jdou provozovat jak v Česku, tak v zahraničí. Ale pozor, pokud se vydáte mimo Českou republiku, nezapomeňte na řádné připojištění. To je při podobných aktivitách rozhodně potřeba.

Parašutismus

Parašutismus neboli skok s padákem je velmi populární disciplína. Nejčastěji se skáče v takzvaném tandemu, kdy jste bezpečně připoutání ke zkušenému parašutistovi (tandem-pilotovi). Poté spolu vyskočíte z letadla a propadáte se volným pádem 35 až 45 sekund. Ve výšce 1800 metrů otevírá instruktor tandemový padák a vy si můžete vychutnat dalších 5–8 minut letu. Parašutismus je fyzicky nenáročný a je vhodný i pro tělesně postižené osoby.

Paragliding

Paragliding je splněný sen pro všechny, kdo se v dětství chtěli naučit létat. Jedná se totiž o let na padáku. Paragliding je tak trochu levnější alternativou k vyhlídkovým letům. Stejně jako u parašutismu i u paraglidingu můžete jako začátečníci využít zkušeností starších a nejprve letět v tandemu. Lze se také přihlásit na základní kurz paraglidingu, kdy po jeho úspěšném absolvování a složení zkoušek získáte pilotní průkaz. Pokud už hledáte nějaké tipy, kam za létáním vyrazit, zkušení paraglidisté říkají, že nejlépe se létá ve Slovinsku, kde je úžasná příroda a hory.

Rafting na divoké řece

Pokud jste raději ve vodě než ve vzduchu, doporučujeme zajít si na kurz raftingu. Rafting je jízda na širokém nafukovacím plavidlu určeném pro 4 až 6 osob. Raft je plavidlo známé vysokou stabilitou a sjíždí se na něm především divoké řeky. Spoustu jich naleznete u nás v Česku. Velmi populární jsou však zahraniční destinace jako Slovinsko, Chorvatsko, italské Dolomity, Černá hora, či rakouské Alpy. Divokou vodu rozhodně není radno podceňovat. Raft není nepřevrhnutelný a při ježdění je potřeba dávat velký pozor. Určitě je důležité mít také správné pojištění, zejména v zahraničí.

Věnujete se i vy sami nějakému adrenalinovému sportu a chystáte se jej provozovat na dovolené v zahraničí? Nezapomeňte na cestovní připojištění, které vás bude jistit za každou cenu. Ať už se nějakým způsobem zraníte, nebo vás skolí chřipka.

Shlédněte také

Jak probíhá exekuce?

Exekuce není zrovna příjemnou záležitostí, ovšem ve většině případů je nejlepší cestou, jak se dostat …