?>
Domů / Novinky / Ochrana majetku s kvalitním hromosvodem. Na co si dát pozor?

Ochrana majetku s kvalitním hromosvodem. Na co si dát pozor?

Mezi základní prvky u každého domu patří kvalitně zpracovaný a správně uzemněný hromosvod. Jeho funkce je především preventivní, ale v případě problému může opravdu zabránit vzniku požáru či jiného poškození elektroinstalace. S tím, jak bouřky během roku přibývají, je dobré zamyslet se nad tím, jestli váš dům nepotřebuje nový hromosvod, či alespoň revizi toho stávajícího. Jistě se vám tak budou hodit doporučení z toho článku.

Kvalitní hromosvod se vším všudy

Aby mohl hromosvod dobře dělat svou práci, musí být umístěn na vhodném místě a obsahovat všechny klíčové součásti. Většinou bývá návrh hromosvodu upraven do několika podob, takže je možné si vybrat, na které straně domu ho chcete mít vyvedený a podobně. Jsou tak různé možnosti přizpůsobení, ale profesionálové, kteří vám návrh zhotoví, moc dobře vědí, co je potřeba dodržet pro zajištění funkčnosti.

Základové zemniče i ochrana vnitřní elektroinstalace

Pro správně fungující hromosvod je důležitých hned několik různých částí. V první řadě jde o správné základové zemniče. Ty musí být dobře ukotvené a zavedené tak, aby se energie ze silného výboje blesku opravdu ztratila v zemi. Dále je nutné pamatovat také na vnitřní elektroinstalaci a případně pořídit kvalitní ochrany před přepětím. Ty mohou uchránit drahou elektroniku a vybavení, které může výboj z blesku nenávratně poškodit.

Nezapomínejte na pravidelné kontroly a revize

Kromě samotné realizace je nutné myslet také na pravidelné kontroly a revize. Hromosvod se může totiž časem poškodit, rozpojit či jinak znehodnotit, což by mohlo vést ke ztrátě optimální funkčnosti. Na pravidelné revize je dobré nezapomínat zhruba jednou za dva roky a případně i ve chvíli, kdy si všimnete, že by někde mohl být problém. S revizemi a kontrolou pomůže ta stejná společnost.

Shlédněte také

Pronájem adresy trvalého pobytu zajistí mnoha podnikatelům znatelné úspory. Proč tomu tak je?

V České republice se v současné době pohybuje více než milion různých podnikatelů. Asi těžko …