Jak výhodně koupit auto do firmy?

Jste dostatečně obeznámeni s nabídkou finančních produktů na trhu? Víte, že podle České leasingové a finanční asociace je výhodnější pořízení automobilu prostřednictvím úvěru, a nikoliv prostřednictvím leasingové smlouvy? Prozradíme vám proč.

Nechcete-li účel půjčky zdůvodňovat, můžete zvolit nevázanou půjčku, kterých banky aktuálně nabízí celou škálu. Jednou z možností je například mPůjčka Plus, u níž existují dvě paralelní úrokové míry, a to 7,9 % a 9,9 % v závislosti na tom, zda je nebo není zároveň uzavřeno i pojištění schopnosti tuto půjčku splácet.

Jak je to se splácením prakticky? Je-li tento druh pojištění sjednán, je poskytována částka od 10 000 Kč do 600 000 Kč, jejíž doba splatnosti činí 12 až 84 měsíců, úroková sazba se pak nachází ve výši 7,9 % ročně a RPSN, resp. roční procentní sazba nákladů, pak ve výši 13,96 % za rok.

Není-li toto pojištění sjednáno, nachází se poskytnutá suma ve stejné výši, tj. 10 000 Kč až 600 000 Kč, stejně tak se nemění ani doba splatnosti, která zůstává v rozmezí od 12 do 84 měsíců. Úroková míra však již narůstá na 9,9 % ročně a RPSN je naopak ve výši 10,36 % ročně, protože jsou v něm rozpuštěny náklady tohoto pojištění.

Výhody uzavření pojištění schopnosti splácet

Pojištění schopnosti splácet je jako i u jiných transakcí bezpečnostním strategickým krokem, který dokáže zmírňovat nepříjemné životní situace, jakými je ztráta zaměstnání či vznik pracovní neschopnosti. Plnění pojistného se uskutečňuje po 30 dnech od vzniku této nepříznivé situace, a to ve dvojnásobné hodnotě.

Kromě splátky je získána i stejná suma na účet bez podmínky jejího dalšího využití. V případě nezbytnosti pobytu klienta v nemocnici je pak za každý den hospitalizace získáno 10 % ze splátky úvěru. Pojistné plnění je možné vyplatit i zpětně za první měsíc.

Uzavření tohoto pojištění se tak vyplatí nejen pro své kompenzační účinky nepříznivých okolností, se kterými se klient může v životě setkat, ale garantuje i výhodnější úrokovou míru, která usnadňuje vlastní splácení půjčky. Jedná se o krok, který je jak pro finanční instituci, která se chrání před insolvencí splácejícího, tak i pro klienta výhodný.

Půjčka online

Řada klientů v současné době upřednostňuje jednání a komunikaci s bankou prostřednictvím internetu, protože jim tento postup výrazně ušetří čas. Osobní schůzka na pobočkách je tak pro mnohé již zbytečným krokem, kterému se lze raději vyhnout. Otázkou je samozřejmě téma solidnosti finančního produktu získaného online, protože je žádoucí pouze absolutně spolehlivá online půjčka.

Na webu příslušné banky lze vyplnit nezbytné formuláře, které budou následně ověřeny. Mnohé banky jsou ochotny vyslat i kurýra s originály dokumentů, aby byl uspořen čas a cesta zájemců a potenciálních klientů této instituce. Online způsobem může být podána nejen žádost o půjčku či úvěr, ale samozřejmě i o založení podnikatelského účtu, uzavření pojistné smlouvy apod.

Není pravdou tedy, že využitím online způsobu uzavření nebudou dodrženy autorizační podmínky platnosti smlouvy, ale praktickou iniciativu transportu nezbytných originálních a podepsaných dokumentů převezme banka sama. Klient tak získává časovou a dopravní výhodu.

Jakou strategii zvolit při pořízení auta?

V současné době je velmi rozšířený nákup automobilu prostřednictvím leasingu, i když například Česká leasingová a finanční asociace doporučuje spíše jeho pořízení na úvěr, nikoliv leasing. Ten je dle jejích expertů již méně výhodný. Klady získání auta prostřednictvím úvěru spočívají především v tom, že i v případě dosud nesplacené vypůjčené sumy se automobil již počítá jako váš majetek. V rámci leasingu zůstává auto ve vlastnictví leasingové společnosti až do doby ukončení leasingové smlouvy.

Finanční parametry pořízení auta na úvěr či leasing se jeví z většiny jako velmi vyrovnané, avšak v případě leasingu je vyloučeno několik praktických možností a výhod. Auto nemůže být zapůjčeno někomu jinému, nejsou získávány bonusy za jízdu bez nehod v rámci povinného ručení, navíc předčasné splacení leasingu je provázeno více komplikacemi, než jak je tomu v případě předčasného splacení úvěru.

Platí však, že si podnikatelé mohou leasing odečíst z daní, stejně tak lze ovšem v rámci zdanění zohlednit i úvěr. Další výhodou úvěru, který není účelově vázaný, je využití peněz, které byly v rámci pořízení automobilu nakonec uspořeny, dle vlastního uvážení, zatímco leasing je vázaný samozřejmě výhradně k pořízení automobilu.

Úvěrové kalkulačky

Vhodným nástrojem, který však musí být využíván se zdravým nadhledem, jsou online úvěrové kalkulačky. Ty jsou dostupné na internetu buď na vlastních stránkách finančních institucí či jsou umístěny na různých serverech zabývajících se ekonomickými tématy. Pomocí uplatnění vašich finančních podmínek a parametrů tak snadno získáte nejoptimálnější výsledek.

Shlédněte také

Jak probíhá exekuce?

Exekuce není zrovna příjemnou záležitostí, ovšem ve většině případů je nejlepší cestou, jak se dostat …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *