Investice do drahých kovů je pojistkou na horší časy

Ve chvíli, kdy se vám daří v osobním a pracovním životě, je dobré myslet na budoucnost. Každý člověk by měl šetřit, aby své úspory případně mohl využít v horších časech. Kromě běžného spoření na účtech v bankách dnes máte spoustu dalších možností, jak zhodnotit vaše finance. Dobrou pojistkou, jež vám ochrání peníze do budoucna, je investice do drahých kovů.

Co jsou investiční kovy?

Drahými kovy rozumějte především investiční zlato a stříbro. Jedná se o zákonem definované kovy, které musejí splňovat určitá kritéria. Ve chvíli, kdy si je pořizujete, máte od prodejce obdržet certifikáty o pravosti, investiční stříbro a zlato navíc musejí mít patřičné puncovní značky.

Jde o investici, jejímž hlavním účelem je ochrana hodnoty peněz. Zatímco klasické bankovky a mince mohou vlivem ekonomických faktorů (zejména inflace) postupně ztrácet svoji reálnou hodnotu, u drahých kovů je toto riziko naprosto minimální. Ukazují to i dlouhodobé grafy, z nichž se dá vyčíst, že například investiční zlaté slitky si dlouhodobě udržují poměrně stabilní hodnotu. Aktuálně stojí jedna trojská unce zlata necelých 30 tisíc korun.

Nákupem zlata a stříbra nic neriskujete

Investiční stříbro a zlato jsou investicí s minimálním rizikem. To je značný rozdíl třeba oproti nákupu akcií, u nichž nikdy nevíte, zda během času neklesne jejich cena klidně až k nule. U drahých kovů je menší riziko i oproti většině dalších investičních příležitostí.

Velkou předností je fakt, že se v dnešní době dají zlaté a stříbrné mince i slitky zakoupit velmi snadno, a to online. K nákupu lze využít například portál společnosti AuPortal, která dlouhodobě patří k předním obchodníkům s investičními kovy v České republice a na Slovensku. V její nabídce najdete třeba známé zlaté mince Wiener Philharmoniker, jež jsou raženy rakouskou centrální bankou, případně také australské mince Kangaroo atd. Kompletní nabídku najdete na webu http://www.auportal.cz.

Investiční kovy bez problémů směníte za peníze po celém světě, a to vždy za stejnou hodnotu. Jde tak i o dobrý prostředek směny, který navíc i v malém množství představuje značnou hodnotu.

Shlédněte také

Jak probíhá exekuce?

Exekuce není zrovna příjemnou záležitostí, ovšem ve většině případů je nejlepší cestou, jak se dostat …