Bydlení v dřevostavbě má mnoho výhod

Dřevostavba nemusí být rovnou klasický severský srub. Dřevo je i v našich podmínkách dostupným materiálem, který umožňuje velice příjemné bydlení. Dřevostavby od společnosti HP domy působí na první pohled k nerozeznání od domů z cihel, tvárnic či jiného stavebního materiálu.

Základem je ovšem dřevěná konstrukce a další prvky ze dřeva. Firma nabízí nový rodinný dům na klíč a zákazník nemusí nic zařizovat, ani žádat o stavební povolení. Stačí si jen vybrat z typových projektů, nebo si lze objednat dřevostavby na klíč podle vlastního projektu. Dřevostavby jsou různých typů, od klasických rodinných domků, přes moderní stavby až třeba po řadové zástavby.

Výhody dřevostaveb

Dostupnost dřeva, jeho snadná opracovatelnost díky níž lze stavět na milimetry přesně, rychlost výstavby a další přednosti, to jsou hlavní důvody, proč zvolit dřevostavbu. K tomu je nutno přičíst možnost získat nové bydlení na klíč levněji než klasickou stavbu. Pokud si objednáte dřevostavbu u společnosti HP domy, vyřídí za vás dokonce i veškeré administrativní formality včetně stavebního povolení a dalších nezbytných povolení.

K dalším výhodám dřevostaveb patří absence jakýchkoliv škodlivin, které jsou charakteristické pro některé klasické materiály, pojiva či umělé hmoty. Velice zajímavá je také vysoká míra tepelné a hlukové izolace dřevostaveb. Pokud potřebujete bydlet co nejdříve, je dřevostavba ideálním řešením, neboť dům smontovaný ze dřeva je zpravidla realizován v rekordně krátké lhůtě ve srovnání s jinými stavbami.

Díky dřevu má dům velice nízkou celkovou hmotnost, což je výhodou zejména na svažitých terénech, kde nemá dřevostavba tendenci ujíždět, jako domy z klasických, obvykle těžkých stavebních materiálů. Pozoruhodná je také vysoká odolnost vůči požáru či případným otřesům.

Proč dřevostavba

Všechny vyjmenované výhody jsou přitažlivé zejména pro mladé rodiny, které chtějí co nejdříve bydlet ve svém domě. Dřevostavba je rovněž vyhledávaným typem bydlení pro seniory, kteří touží svůj podzim života strávit v útulném a úsporném domku se zahrádkou. Pro ně je dřevostavba ideální nejen z hlediska nízkých nákladů, ale u typu bungalov také bezbariérového bydlení.

Shlédněte také

Vyberte ty správné přepravky a boxy

Jak si co nejlépe poradit s přepravou a skladováním? Základním předpokladem je především správné vybavení, …