?>
Domů / Investice / Zlato jako výhodná investice? Dnes může jít o velké peníze

Zlato jako výhodná investice? Dnes může jít o velké peníze

Zlato je již tradičně oblíbenou komoditou u velkých investorů, v posledních letech se k nim ale přidávají také drobní střadatelé a „běžní“ občané. Je to dáno nejen snadnější dostupností, kdy si lze certifikované investiční zlaté mince a slitky koupit online, ale i tím, že zlato funguje jako efektivní pojistka před ztrátou hodnoty peněz. Dokonce se na něm dá vydělat, pakliže nákup a následný prodej uskutečníte ve vhodný čas.

Stabilita a růst ceny patří u investičního zlata k důležitým vlastnostem

Hlavním cílem a důvodem, proč zvolit jako investiční příležitost právě zlato, je zmíněná ochrana peněz. Stačí si uvědomit, že peníze zejména vlivem inflace ztrácejí na své hodnotě, jednoduše si za ně za pár let pořídíte méně zboží a služeb než dnes. O zlatu to ale neplatí, jeho hodnota je velmi stabilní, v průběhu let naopak stoupá. Dokonce se dá mluvit o tom, že za několik posledních roků šla vzhůru dost razantně. Nejenže tak neriskujete, ale dá se na takovéto investici zajímavě vydělat, pokud si nakoupíte zlato alespoň v desítkách, spíše však řádově ve stovkách tisíc korun.

Nemusíte platit DPH

Jako drobní i větší investoři jednoznačně musíte kvitovat osvobození investičního zlata od platby DPH, což je značné plus třeba oproti investicím do nemovitostí, kde jen samotná daň může činit dosti horentní sumu peněz.

Na koho se obrátit, chcete-li vložit své úspory do zlata?

Pořízení a případný prodej zlata ve formě slitků a mincí se dá v současnosti provést kompletně online tak, jak jste zvyklí u běžného spotřebního zboží. Využít se dá třeba eshop zlate-mince.cz od tradičního dovozce a prodejce, který má jinak sídlo v Obecním domě v Praze. Cenu zlatých cihliček a mincí určuje vždy dle aktuálního vývoje na trzích, mění se tedy takřka každý den. Zlato o vysoké ryzosti díky tomu nakoupíte (potažmo prodáte) za férových podmínek a zbytečně neproděláte, což by celou investici mohlo do jisté míry znehodnotit.

Shlédněte také

Pronájem adresy trvalého pobytu zajistí mnoha podnikatelům znatelné úspory. Proč tomu tak je?

V České republice se v současné době pohybuje více než milion různých podnikatelů. Asi těžko …