?>
Domů / Investice / Při investicích do zlata si hlídejte ceny. Můžete tím ušetřit nemalé množství peněz

Při investicích do zlata si hlídejte ceny. Můžete tím ušetřit nemalé množství peněz

Investiční zlato ve formě slitků je velmi lákavou komoditou. A to nejen pro velké investory, kteří do něj vkládají miliony korun, ale také pro drobnější střadatele. Kouzlo investičního zlata tkví v tom, že jde o dobrou ochranu vložených finančních prostředků před inflací, navíc se na něm dá i solidně vydělat, pakliže jej ve vhodný okamžik koupíte a následně prodáte. Nyní, kdy panuje vysoká inflace, se zlato vyplácí ještě více. Je ale třeba si hlídat, u koho jej nakupujete.

Rozpětí cen je značné

Investiční zlato se dnes dá koupit v mnoha obchodech a eshopech. Právě díky internetovým prodejcům je dostupné pro širokou veřejnost. Ta si však mnohdy neuvědomuje, že cena zlata není vždy stejná. Nabídky tuzemských obchodů se mohou lišit klidně až o 10 %.

Porovnáním nabídek lze ušetřit tisíce korun

„Slitek ze stejné rafinérie, o stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ říká Pavel Trtík, zakladatel úspěšného a renomovaného internetového obchodu zlate-mince.cz. Realita je však jiná, proto je důležité si před prodejem provést alespoň základní srovnání cen u jednotlivých prodejců. V opačném případě totiž můžete koupit investiční zlato zbytečně draho, což vás při vyšší investici bude stát až desítky tisíc korun navíc.

V ČR a na Slovensku jsou k dostání pouze slitky ze zahraničí

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Většina slitků tudíž pochází ze švýcarských či německých rafinérií, což logicky zvyšuje finální cenu v tuzemských eshopech a kamenných prodejnách.

Kromě srovnání cen si při nákupu investičního zlata hlídejte také to, zda má daný obchod dobrou pověst. V tomto směru mohou pomoci recenze od předchozích zákazníků.

Shlédněte také

Pronájem adresy trvalého pobytu zajistí mnoha podnikatelům znatelné úspory. Proč tomu tak je?

V České republice se v současné době pohybuje více než milion různých podnikatelů. Asi těžko …